ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *

شجره نامه و پرورش سگ چوپان آلمانی در آلمان (بخش 1)

همه سگ ها دارای شجره نامه هستند . بدیــن معنا که همه ی سگ هـــا دارای اجدادی هستند . شجره نامه درخت خانوادگـــی هست کـه لیست نام و دستاوردهای مربوط به اجداد سگ در آن ثبت شده است .

برخی سگ ها دارای شجره نامه قوی و شناخته شده ای هستند ،در حالی که برخی دیگر دارای شجره نامه ضعیف و ناشناخته ای هستند .

چرا داشتن شجره نامه مهم است؟؟؟

هر توله نتیجه  دستاوردهای ژنتیـکـــی و اصلاح نــژادی در شجره نامــه هست . بطور کلی  کیفیت بهتر ، دقیق  ، زیبا تـــر سگ های بالغ برابــــر است با تولید بهتر ، دقیق و زیباتر توله .هر چه شناخت در مورد اجداد و دستاورد های آنها بیشتر باشد ، احتمال اینکه  توله  سگ شما به یک سگ بالغ نا امید کننده تبدیل شود کمتــــر خواهد بود. البته در آن زمان شما به سگتان علاقمند شده اید. اما شمـا باید خود را برای  مقابله با مشکلات آماده کنید ، زندگی همین است !!  
راستش را بخواهیـــــد بهتریــن گزینـــــه ... یک سگ بــا تربیت از یک شجره نامه خوب !

جوایز برای مسابقات قهرمانــی قبل از ذکر عناوین  رسمـی سگ تعییـــن شده اند. این جایــــزه ها برای دستـــاوردهای آموزش ( عنوان ها ) بعــــد ازاعلام عناوین رسمی سگ می باشد و برای مالکین بسیار ارزشمند هستند .

 “A” بدان معنی است که وضعیت سلامت آرنـج دست و لگن سگ چوپان آلمانی، برای بیماری دیسپلازی در آلمان مشخص شده است. این وضعیت سه حالت مورد تأیید دارد : a1 , a2 , a3

قبل از آنکه سگ چوپان آلمانی بتواند در آلمــــان تربیت شود باید تمام آزمایشات وضعیت آرنج دست و لگن، دی ان ای را بصورت موفـق انجام دهد و پس از آن آزمـون استقامت، دوره سگ همــراه و سگ نگهبــــان (حداقل دوره یک) را اخذ کند و پس از آن واجد شرایط برای اخذ مجوز پرورش ازانجمن سگ چوپان آلمانی میشود. وضعیت کامـــل سگ در یک گزارش به نام بررسی نژادی اعلام میشود.
 
سگ هایی که به این مرحلـــه رسیدند سگ هایی هستند که در آینــده توله هایی با کیفیت مطلوب را می توان از آنها بوجود آورد، پس از ایــن سگ های چوپان آلمانی برای پرورش در نظر گرفته می شوند. برخی هشدار ها و توصیه ها از قبیل اندازه و... را باید در نظـر گرفت .

محاسبـــــات ژنتیـــــک از قبیل بررسی ضریب همخونــــی، خط پرورشی، خط خونی، اندازه ارزش اصلاح نــــژاد قد، اندازه ارزش اصلاح نــــژادی وضعیت سلامت لگن در مقابل بیماری دیسپلازی از برنامه های مهـــــم و خاص پرورش و معیار مهم برای انتخاب والدین، قبــل و بعـــد از انجــام برنامه ی جفتگیری در کشور آلمان است. توجه داشته باشید محاسبات فوق برای پرورش این نــژاد بسیـــار مهم می باشند.

نویسنده: فواد ابراهیمی

تذکر: هر گونه کپی و نشر به فارسی بدون اجازه کتبی کنل کاسپین با پیگرد قانونی  همراه خواهد بود.